Modir Site ۱۴۰۲-۱۰-۲۷ 0 نظر

احمدآباد مستوفی

در گذشته روستایی خوش آب و هوا بود که ملک مستوفی الممالک به شمار می‌آمد

احمدشاه قاجار که به این روستا علاقمند بود چند روزی در آنجا اتراق کرد. مستوفی الممالک روستا را به احمدشاه تقدیم کرد. نام روستا با ترکیب نام احمدشاه و مستوفی الممالک به صورت روستای احمدآباد مستوفی در آمد.

در سال ۱۳۹۱ روستای احمدآباد مستوفی که یکی از بخش‌های اسلامشهر است به شهر احمدآباد مستوفی تبدیل شد.

توابع بخش احمدآباد مستوفی :

حسن‌آباد خالصه، بهمن‌آباد، رضی‌آباد حریری، نصیرآباد، چیچکلو و ایرین از روستاهای احمدآباد مستوفی هستند.

احمدآباد مستوفی منطقه‌ای بسیار سرسبز و خوش‌آب و هوا در جنوب‌غربی شهر تهران واقع شده است این منطقه در فاصله هفت دقیقه ای تا میدان آزادی قرار دارد احمدآباد مستوفی از طریق بزرگراه آزادگان به شهر تهران متصل می شود این منطقه یکی از پل‌های ارتباطی شهرستان اسلامشهر به شهر تهران است؛ فاصله بسیار کم این منطقه با شهرستان شهریار و فاصله بسیار کم با اتوبان ساوه این منطقه را به یکی از شاه راه های تهران تبدیل کرده است جمعیت این منطقه در سرشماری سال1395  نوزده هزار و نهصد نفر اعلام گردیده است.

جاذبه های شهر احمدآباد مستوفی :

* – مجموعه تفریحی گردشگری خوارزمی
* – باشگاه سوارکاری شکوری
* – باشگاه سوارکاری آذرفراز
* – باشگاه سوارکاری بلند سران
* – امامزاده اسماعیل(ع) و تپه چیچکلو
* – یخدان علی آباد
* – باغ تالار های زیبا و منحصر بفرد
* – باغ پرندگان احمدآباد مستوفی
* – میدان های زیبا و تاریخی
* – خانه ایرانی در احمدآباد مستوفی

 منطقه سرسبز احمدآباد مستوفی دارای باغهای پهناور فراوان و بسیاری از باغ تالارهای زیباست و ویلا باغ‌هایی دارد که مورد استقبال اکثریت مردم شهر تهران قرار گرفته است منطقه احمدآباد یکی از قطب‌های کشاورزی و دامداری شهر تهران به حساب می آید و به مزارع حاصل‌خیز کشاورزی و گلخانه های بسیار زیبایش می‌توان اشاره کرد .

مجموعه تفریحی گردشگری خوارزمی در احمدآباد مستوفی :

 از برجسته‌ترین مکان‌ها روی نقشه احمدآباد مستوفی، مجموعه تفریحی گردشگری خوارزم است. مجموعه خوارزم امکانات تفریحی، ورزشی و توریستی را در خود جای داده است که در میدان پیامبر اعظم، به سمت آزادگان، خیابان شهید میرزا قوام واقع شده است. چایخانه دارچین، فست فود آویشن، جگرکی پیچ و رستوران پروتو کباب با انواع غذاهای کبابی که جمعه‌ها موسیقی زنده دارد از مسافران پذیرایی می‌کنند. دریاچه مجموعه خوارزم همواره از جذاب‌ترین قسمت‌ها برای تفریح و ماهیگیری است که گاه به دریاچه احمدآباد مستوفی یاد می‌شود. در این دریاچه باشگاه ماهیگیری با اخذ مبلغی امکان ماهیگیری و قایق سواری را به عموم مردم می‌دهد. در مناسبت‌های مختلف تئاتر خیابانی، رقص‌های فرنگی و حاجی فیروز اجرا می‌شود. آلاچیق، مسیرهای پیاده‌روی، سالن‌های اجتماعات جهت جشن‌ها و مراسم و سالن چند منظوره از امکانات مجموعه تفریحی گردشگری خوارزم است. با سفر به چنین مجموعه‌ای لحظاتی خوش برای خود و همراهانتان بسازید.

قومیت های مستقر در احمدآباد مستوفی :

در سالهای اخیر باغها و ویلاهای این منطقه خوش‌آب و هوا به جهت نزدیکی به شهر تهران و محیط آرام و بومی این منطقه شرایط زندگی دلپذیری برای کسانی که می خواهند به دور از شلوغی و در محیطی امن و آرام زندگی کنند فراهم آورده است با وجود اقشار مختلف مردم اعم از ترک کرد لر عرب شمالی و سایر استانهای کشور در کنار مردم بومی منطقه ایرانی کوچک را در این محله قدیمی به وجود آورده است.

 درباره خانه ایرانی در احمدآباد مستوفی :

خانه ایرانی احمدآباد مستوفی خانه‌ای است که بر پایه محبت و همدلی بنا شده است. خانه ایرانی احمدآباد مستوفی از مکان‌هایی هست که می‌توانید پس از گشت و گذار در احمد آباد مستوفی تهران، به آن‌جا رفته و لحاظاتی را فارغ از هرگونه هیاهو و سرو صدا از تاریخ ایران و ایرانی لذت ببرید .
خیابان ولیعصر شمالی، انتهای کوچه شهید خورشیدی، جنب مدرسه ایراندخت آدرس خانه ایرانی احمدآباد مستوفی می‌باشد.

امکانات و مکان های رفاهی درمانی آموزشی در احمدآباد مستوفی :

این شهر دارای مجموعه های آموزشی مدارس دولتی و غیر دولتی پسرانه و دخترانه در تمامی مقاطع تحصیلی است . کتابخانه با قدمت بالا آموزشگاه های علمی زبان و موسیقی، مجموعه های بهداشتی و بهداری، درمانگاه ، داروخانه ، مطبهای دکتر عمومی و تخصصی ، دندان پزشکی، ساختمان پزشکان با آزمایشگاه و اورژانس می باشد.
وجود شرکتها و کارخانه های صنعتی از جمله بهسازی صنایع چوب ایران ، سولیکو، کاوش جوش، سبلان، فیلور و انبار پاکسان منطقه احمدآباد مستوفی را در بخش صنعتی به یک قطب اقتصادی تبدیل کرده است.

بهترین مکان برای کارگاه ها ، کارخانجات صنعتی ، انبارها :

شهر احمدآباد مستوفی با توجه به وسعت زیاد ، زمین های مستعد و وجود انبار های بزرگ و کوچک ، سوله های صنعتی ، سالن های مجهز و همچنین دسترسی عالی به شهر تهران با وجود بزرگراه های ارتباطی ازجمله : اتوبان ساوه ، بزرگراه آزادگان و… به یک منطقه بکر با پتانسیل بالا جهت استفاده صنعت گران و کسب و کار های کوچک و بزرگ مبدل گشته است .

احمدآباد مستوفی