Modir Site ۱۴۰۱-۰۴-۲۴ 0 نظر

خلاصه احمدآباد مستوفی

احمدآباد مستوفی

احمدآباد مستوفی
یكی از شهرهای قدیمی استان تهران كه در فاصله هفت كیلومتری جنوب غربی شهر تهران است 

شهر احمدآباد مستوفی در شهرستان اسلامشهر می‌باشد. احمدآباد از طریق بزرگراه آزادگان به شهر تهران متصل همچنین مسیر ارتباطی شهرستان اسلامشهر به شهر تهران است و فاصله كمی با شهرستان شهریار دارد. احمدآباد دارای باغهایی سرسبزی است و امروزه بسیاری از باغ تالارهای زیبای این بخش مورد استقبال مردم بخشهای گوناگون شهرهای تهران و حومه قرار گرفته‌است.

شهر احمدآباد مستوفی قدمتی به اندازهٔ چهارصد سال دارد و از مناطق سر سبز استان تهران به‌شمار می‌آید. در سرشماری سال۱۳۹۵ جمعیت این شهر بالغ بر۱۹۷۰۰ نفر شامل ۹۸۴۴مرد، ۹۸۵۶زن و ۶۷۷۵ خانوار بوده‌است.

در احمدآباد تعداد زیادی زمین كشاورزی و مزارع دامداری وجود دارد و از این رو چشم‌انداز گسترده مزارع كشاورزی این شهر و روستاهای تابعه آن همواره بسیار زیبا و چشمگیر است.به همین دلیل این شهر همواره مورد توجه كارگردان‌های سینمایی و تلویزیونی و حتی تبلیغات تلویزیونی بوده و از طبیعت و مزارع زیبای آن به عنوان لوكیشن فیلمبرداری بسیاری از آنها استفاده شده است. از جمله معروف‌ترین فیلمبرداری‌های انجام شده در این مكان می‌توان به لوكیشن سریال مختارنامه اشاره كرد.

مزارع احمدآباد بسیار وسیع هستند و در تمام طول سال در آنها كشت انجام می‌گیرد.اگر دود و آلودگی هوای تهران به این شهر نرسد، می‌توانید نمای زیبایی از قله دماوند را هم در كنار مزارع احمدآباد مستوفی مشاهده كنید.نمای رشته كوه البرز در شمال تهران از احمدآباد قابل مشاهده است. این منطقه فاصله كمی تا شهر تهران دارد و اگر از تهران به قصد دیدن مزارع زیبای شهر و طبیعت آن حركت كنید، به زمان زیادی برای رسیدن به آن نیاز ندارید.