Modir Site ۱۴۰۰-۰۳-۲۴ 0 نظر

دیدنی های احمد آباد مستوفی

احمدآباد مستوفی

تپه باستانی چیچکلو
اگر برای عرض ارادت به امامزاده اسماعیل(ع)، به سمت روستای چیچکلو رفتید، حتما به تپه باستانی این روستا هم بروید. این تپه که باستان‌شناسان دیرینگی‌اش را، دوره پس از اسلام تخمین زده‌اند، سال 1382با شماره 10802به ثبت آثار ملی در در احمدآباد مستوفی رسیده است. اگر درباره نام این تپه و این روستا هم کنجکاو شده‌اید، باید بگوییم که چیچکلو یا چیچک‌لو، واژه‌ای ترکی به‌معنای «پر شکوفه» یا «شکوفه‌دار» است.

یخچال قدیمی علی‌آباد
برای دیدن بنایی که یادگار دوران حکومت قاجار است، باید به یخچال یا یخدان «علی‌آباد» بروید؛ جایی که یخدانی با دیواره‌های بلند و قطر 10متر وجود دارد و از روزگاری حکایت می‌کند که مردم با پرکردن آن در فصل پاییز و زمستان، آب خنک و یخ بهار و تابستان‌شان را تامین می‌کردند.

این یخچال قدیمی هم مانند تپه باستانی چیچکلو در سال 1382در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. علاوه بر این یخچال قدیمی، یک آب انبار قدیمی هم درجاده احمدآباد- اسلامشهر وجود دارد که بد نیست در مسیر رفتن‌تان به احمدآباد مستوفی، از آن هم دیدن کنید.

بازار پرندگان
بازار پرندگان علاوه بر آنکه جایی برای خرید و فروش پرندگان مختلف ازجمله فنچ، مرغ عشق، سینه سرخ، طوطی، کاسکو و… به‌حساب می‌آید، جایی برای گشت و‌گذار بازدیدکنندگان هم هست. این بازار پرندگان زینتی که در بزرگراه آزادگان به سمت ساوه، بعد از احمدآباد مستوفی، روبه‌‌روی انبار اداره برق واقع شده، همه روزه حتی روزهای تعطیل هم باز است.

ایستگاه راه آهن یکی از دیدنی های احمدآباد مستوفی است

ایستگاه راه‌آهن اسلامشهر
و درنهایت به ایستگاه راه‌آهن اسلامشهر، به‌عنوان یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری احمدآباد می‌رسیم؛ جایی که اگر تصاویرش را ببینید و ندانید مربوط به ایستگاه راه‌آهن اسلامشهر است، احتمالا فکر می‌کنید جایی در خارج از کشور است؛ چرا که ایستگاه راه‌آهن اسلامشهر در قرق واگن‌های باری رنگارنگی است که شاید مشابه آن را تاکنون در عمرتان ندیده باشید. این ایستگاه راه‌آهن منحصر به فرد با قطارهای رنگارنگش در انتهای جاده احمدآباد – اسلامشهر واقع شده است.